face.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
logo.jpg

Zhruba šedesát procent lidí si vybere plemeno psa "okem a srdcem", to jest nemá o povaze a užití psa hlubší povědomí. Málokdy jsou svým výběrem zklamáni, pes jim po všech stránkách vyhovuje.

Proč tomu tak je? Jsem přesvědčena, že exteriér je fyzickým odlitkem povahových vlastností zvířete, jeho psychiky, jeho duše. Člověk pak jakýmsi šestým smyslem vycítí, že se ty a ty fyzické atributy psa kryjí s těmi a těmi povahovými vlastnostmi psa, a spočítá si, že takový pes splní jeho očekávání. Pozorujete-li majitele a jejich psy, často si uvědomíte, že pán a pes si jsou podobní nejen vzhledem, ale i povahou. Člověk tedy v psovi hledá víc než hlídače, strážce a obránce, člověk v psovi hledá i kus sebe.

proč si zvolit cane corso

Cane corso nezklame ty, kdož chtějí, aby jejich pes měl všech kynologických "pět pé". Vyjmenujme si oněch pět předností, které získávají tomuto staronovému plemeni stále více přímo fanatických příznivců

Cane corso je vynikající hlídač, strážce a obranář, živý meč a štít pána a jeho rodiny. 

Cane corso vždy přesně vyhodnotí situaci a reaguje přiměřeně stupni ohrožení.

Cane corso je pes, který vyžaduje úzký kontakt s člověkem.

Cane corso je typicky rodinný pes, takže máte-li děti, pes se stane jejich chůvou i kamarádem.

Cane corso je ideální rodinný pes tam, kde děti dokáží ctít a respektovat jeho osobnost. 

Vyrůstá-li pes od štěněte s dalšími zvířaty, chápe je jako členy smečky a neublíží jim. Pes si je vědom své síly, ale nezneužívá ji.

Na italském venkově nebyl zvyk vodit psy na vodítku, takže povinnost zdržovat se v blízkosti pána přešla psům do krve. Navíc cane corso je moloss s vysoce vyvinutým instinktem obrany a tento instinkt funguje jako neviditelné vodítko. I navolno venčící se pes svého pána stále vartuje, a proto se pohybuje jen v takové vzdálenosti, aby byl schopen v případě potřeby bránit.

Cane corso je "kolektivní typ", své lidské i zvířecí stádečko stále přepočítává, kontroluje a je šťasten, když jsou všichni hezky pospolu.

Zdroj: www.sehnerova.cz Irena Sehnerová . 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one